Екскурсія у Музей пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Студенти 1 курсу юридичного факультету під керівництвом доцента кафедри теорії та історії держави і права ТНЕУ Грубінка Андрія Васильовича 2 травня відвідали Музей пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, відкритому завдяки діяльності Тернопільської міської громадської організації «Спілька Чорнобиль». Ініціатором заходу стала студентка групи ПР-12 Кучер Анна.

Учасники екскурсії ознайомилися з експонатами та фондовими матеріалами, документами, картами, спеціальним приладдям того часу. Експозиція музею розповідає про героїчну, самовіддану працю людей різних професій (цивільних і військових) з ліквідації наслідків найбільшої техногенної та радіоекологічної катастрофи сучасності, відображає постчорнобильську екологічну ситуацію в Україні, міжнародну співпрацю з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Працівник музею п. Олександр Деркач, який сам був ліквідатором аварії та не один рік проводить складну і кропітку працю правозахисника інтересів ліквідаторів, детально розповів про масштаби і наслідки катастрофи, соціально-економічні та правові проблеми, з якими стикалися і продовжують стикатися безпосередні учасники процесу первинної ліквідації наслідків аварії 26 квітня 1986 року в Україні, яких з кожним роком стає усе менше.

Особливо цінною для юристів стала почута інформація щодо захисту прав ліквідаторів в органах правосуддя. Юні юристи отримали запрошення пройти стажування в рамках надання правової допомоги постраждалим ліквідаторам аварії на ЧАЕС.