Новини


" Я маю право!"

Впродовж Всеукраїнського тижня права кафедра теорії та історії держави і права ТНЕУ організувала серію заходів, й зокрема для зустрічі із студентами ЮФ запросила юристів-практиків: адвоката, суддю, представника управління юстиції. Власне, 6 грудня 2017 року до нас завітала наша випускниця у минулому, а сьогодні ‑ начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Музика Марія Степанівна. Зустріч пройшла у форматі in the form of free communication в контексті  проекту Міністерства юстиції України «Я маю право». Розмовляли і, в загальному, про послуги, які надають органи юстиції, і, детальніше, про апостилювання документів, реєстрацію шлюбу за одну добу, стягнення аліментів та боргів, державну реєстрацію громадських обʼєднань тощо.

Щиро вдячні Марії Степанівні за цікаву, динамічну та захоплюючу бесіду, за вичерпні відповіді та щиру відкритість. Студенти надзвичайно задоволені знайомством та невимушеним спілкуванням з Вами. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю і ефективну реалізацію спільних проектів.


Діалог із заступником голови Ради адвокатів Тернопільської області Юрієм Богдановичем Дацюком

10 грудня увесь світ відзначає Міжнародний День захисту прав людини. З цієї нагоди кафедра теорії та історії держави і права організувала серію заходів для студентів юридичного факультету ТНЕУ.

Зокрема, 4 грудня 2017 року кафедра запросила студентів та всіх охочих до діалогу із заступником голови Ради адвокатів Тернопільської області Дацюком Юрієм Богдановичем на тему: «Основні проблеми захисту прав і свобод людини в України».

Зустріч відбулася у невимушеній атмосфері. Студенти цікавились думкою адвоката щодо багатьох актуальних проблем функціонування адвокатури (адвокатської монополії, запровадження адвокатської мантії, порушення адвокатської етики, застосування практики ЄСПЛ тощо). Щоби оволодівати практичними навичками цієї цікавої професії було ініційовано і радо підтримано заснування Школи молодого адвоката. Кафедра ТІДП та Рада адвокатів Тернопільської області об’єднають зусилля та співпрацюватимуть у цьому напрямку.

Щиро дякуємо нашому гостю і чекаємо наступних зустрічей!


Участь завідувача кафедри ТІДП у міжнародній науковій конференції «Історія державотворчих процесів в Україні та зарубіжних країнах» (до 100-річчя утворення Української Народної Республіки).

23 листопада 2017 року в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого у м. Харкові відбулася Міжнародна наукова конференція «Історія державотворчих процесів в Україні та зарубіжних країнах» (до 100-річчя утворення Української Народної Республіки).

До участі у цьому поважному заході було запрошено завідувача кафедри ТІДП, к.ю.н., доц. Кравчука Миколу Володимировича. У своєму виступі на тему «Досвід державо-правотворення Української Центральної Ради: ретроспектива і сучасність» науковець акцентував, що без глибокого осмислення минулого в усіх його складностях й суперечностях важко зрозуміти сучасні процеси й ефективно розвивати правову державу – Україну. У доповіді охарактеризовано держатвотворчу діяльність УЦР через авторську періодизацію створення Української Армії. Тези доповіді згодом буде опубліковано у збірнику.

Висловлюємо вдячність організаторам за гідне проведення круглого столу, а всім доповідачам та учасникам ‑ за толерантну дискусію і, загалом, плідну роботу!


В стінах Національної академії прокуратури у Києві відбувся круглий стіл "Професійна етика судового процесу"

24 листопада 2017 року в стінах Національної академії прокуратури у Києві відбувся круглий стіл «Професійна етика судового процесу».

У цьому неординарному, цікавому заході запросили взяти участь завідувача кафедри ТІДП, к.ю.н., доц. Кравчука Миколу Володимировича, який більш як 20 років є й успішним адвокатом.

Захід організовано для всебічного діалогу науковців і практиків, обміну досвідом застосування правил професійної етики, з метою напрацювання пропозицій щодо вдосконалення етичних стандартів взаємодії та комунікації суддів, адвокатів, прокурорів та інших учасників судочинства, запобігання етичним конфліктам у судовому процесі.

Для обговорення питань професійної етики зібралися представники більше 20-ти різних організацій, установ, органів влади, вищих навчальних закладів, серед яких, крім Тернопільського національного економічного університету: Асоціація адвокатів України, Комітет етики правосуддя Громадської організації «Відкрита Україна», Асоціація розвитку суддівського самоврядування України, Асоціація правників України, Українська асоціація прокурорів, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Національна школа суддів України, Координаційний центр з питань надання правової допомоги, представники засобів масової інформації та ін.

Микола Володимирович виступив у секції «Професійна етика суддів, адвокатів та прокурорів» із доповіддю на тему: «ЕТИЧНІ НОРМИ В ПРАВОВОМУ РЕГУЛЮВАННІ СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ». У своєму виступі він обґрунтував значимість етичних норм на сучасному етапі розвитку людства, коли панує ворожнеча, посилена соціальними проблемами, коли незадоволеність народу діяльністю держави, в особі її структур, досягла найвищої планки, а рейтинг довіри населення до державних органів і в першу чергу до правозастосовчих, впав до найнижчого рівня, вказав на необхідність уніфікації етичних вимог до суддів, адвокатів та прокурорів, а також запропонував до резолюції окрему пропозицію — рекомендувати ВНЗ запровадити викладання судової етики як окремої навчальної дисципліни для магістрів права.

Учасниками круглого столу для зростання авторитету судової влади та органів системи правосуддя, сприяння зміцненню довіри громадян до них, створення дієвої системи судочинства, яка відповідатиме кращим європейським зразкам, що забезпечить упевнений розвиток України як правової держави, запропоновано й чимало інших ідей (за результатами круглого столу готується до публікації резолюція, зміст якої обговорений учасниками заходу), втім ключовими було три основних реляції:

1. Потрібна уніфікація етичних правил для суддів, адвокатів та прокурорів.

2. Важливе спільне навчання суддів, адвокатів та прокурорів для однакового розуміння та застосування правил етики.

3. Етичних вимог слід дотримуватися представникам громадськості, які здійснюють контроль за процесом відправлення правосуддя.

Щиро дякуємо організаторам за запрошення і високий рівень проведення круглого столу, а всім учасникам ‑ за активну та плідну роботу і толерантну дискусію!


Участь наших студентів у конкурсі наукових проектів

1 Участь у8 листопада 2017 року команда юридичного факультету ТНЕУ (креативні, розумні і харизматичні студенти 2 курсу Тетяна Біляшевич та Мирон Цимбалюк) взяли участь у І Міжнародному конкурсі студентських наукових проектів «Охорона та захист прав людини», який був організований у ПВНЗ «Університет Короля Данила» в м. Івано-Франківськ.
Науковий проект на тему «Авторитет судової влади: проблеми формування» був підготовлений під науковим керівництвом доцента кафедри теорії та історії держави і права, к.ю.н Кравчук Валентини Миколаївни.
Наукова розробка була гідно презентована, її високий рівень відзначило авторитетне міжнародне журі, а висловлені ідеї та пропозиції викликали підтримку і схвалення.
Команда нагороджена дипломом у номінації «Професійно-спрямований проект», а робота у повному обсязі опублікована у колективній монографії.
Ми щиро радіємо і тішимося успіхами наших студентів, бажаємо їм не зупинятися на досягнутому!
Висловлюємо щиру вдячність організаторам конкурсу за гостинність, високий рівень підготовки і проведення цього наукового заходу!»


Участь викладачів КТІДП у Всеукраїнській науковій конференції «Актуальні проблеми викладання історико-правових дисциплін в системі вищої юридичної освіти України і зарубіжних країн»

19 жовтня 2017 року викладачі кафедри теорії та історії держави і права (завідувач кафедри, к.ю.н., доц. Кравчук Микола Володимирович та к.ю.н., доцент кафедри Баран Анжеліка Володимирівна) взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції «Актуальні проблеми викладання історико-правових дисциплін в системі вищої юридичної освіти України і зарубіжних країн», що проходила на юридичному факультеті Львівського національного університету ім. Івана Франка.

У роботі Всеукраїнської конференції взяли участь також знані вчені провідних вищих навчальних закладів та установ, зокрема: Інституту держави і права імені В. Корецького НАН України, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Східноєвропейського національного університету ім. Л. Українки, Харківського національного університету імені В. Каразіна та ін.

Конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань, які пройшли в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і знаних науковців.

Учасники конференції обговорили найважливіші проблеми викладання історико-правових дисциплін. За результатами конференції були зроблені висновки, що будуть скеровані компетентним органам державної влади.

Дякуємо організаторам і учасникам конференції за цікавий захід, проведений на високому науково-теоретичному рівні!


міжнародна студентська конференція "НОВАЦІЇ ТА ВИКЛИКИ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ"

Шановні колеги! Професорсько-викладацький колектив юридичного факультету ТНЕУ запрошує Вас на відзначення 20-річчя ЮФ ТНЕУ. Запрошуємо студентів різних вищих навчальних закладів до участі у Міжнародній науковій студентській конференції на тему: «Новації та виклики юридичної освіти».

Заходи, присвячені 20-річчю факультету, триватимуть з 3 по 8 жовтня цього року. Конференція відбулася 4 жовтня.

 


«Кращий теоретик права ТНЕУ 2017»

Колектив кафедри теорії та історії держави і права ТНЕУ, розвиваючи інтерактивні методи навчальної роботи, продовжує добру традицію проведення студентських олімпіад з дисциплін кафедри. Не став винятком 2017 рік.

Напередодні початку екзаменаційної сесії, 7-9 червня, на базі кафедри серед студентів І курсу проведено олімпіаду на здобуття звання «Кращий теоретик права ТНЕУ 2017». За результатами двох турів змагань переможцями турніру стали: І місце – Ломиш Тетяна (група ПР-11);  ІІ місце – Петрук Наталія (група ПР-13); ІІ місце – Дубінчин Василь (група ПМ-11) і Цимбалюк Мирон (група ПР-13).

Під час урочистого оголошення результатів «кращі теоретики права» отримали відзнаки і пам’ятні призи.


ЗАХІД В БІБЛІОТЕЦІ

День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни — свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

З нагоди свята кафедра теорії та історії держави і права Юридичного факультету ТНЕУ разом з Обласною універсальною науковою бібліотекою організувала вечір-зустріч «Героїв стежина – від батька до сина» з воїнами АТО — колишніми бійцями шостого окремого мотопіхотного батальйону Михайлом Собчаком і Андрієм Світою. Вони розповіли присутнім студентам групи ПР-11 та ПР-12 про бойові події, які відбувалися під час їх перебування на війні.

 

 


10-11 березня 2017 року відбувся Круглий стіл на тему "Українська Центральна Рада – світоч національного державотворення"

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, колектив кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету 10-11 березня 2017 року ініціював проведення цікавого наукового заходу – круглого столу, присвяченого 100-річчю Української Центральної Ради, на тему: «Українська Центральна Рада – світоч національного державотворення: історико-правові уроки та сучасні реалії».

Метою заходу стало об’єктивне висвітлення особливостей державо- та правотворчих процесів на одному з визначальних етапів розбудови Української держави в 1917-1921 роках.

Участь у засіданні круглого столу взяли викладачі, аспіранти та студенти юридичного факультету, а також видатні і знані науковці з Інституту законодавства Верховної Ради України, Львівського національного університету ім. І. Франка, Міжнародного гуманітарного університету, Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого. Дистанційно представили свої цікаві і корисні міркування, ідеї та пропозиції науковці та дослідники з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, Національного авіаційного університету, Навчально-наукового інституту права та психології Національного університету «Львівська політехніка», Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника тощо. Тези доповідей учасників розміщені на сайті «Актуальна юриспруденція» та доступні для ознайомлення за посиланням: http://legalactivity.com.ua/index.php?option=com_content&view=category&id=184&Itemid=228&lang=ru. Планується також опублікування матеріалів круглого столу в збірнику.